Zubná technika | Protetika 2019-07-29T10:33:46+00:00

ŠTYRI PILIERE NAŠEJ SPOLOČNOSTI

Inovácie

Vlastníme najmodernejšie technológie, sledujeme vývoj, modernizujeme prístrojové a materiálové vybavenie našej zubnej techniky podľa najnovších trendov v stomatológii.

Skúsenosti

Náš tím tvoria kreatívni a ambiciózni ľudia, ktorým prostredníctvom praxe a odborných kurzov doma i v zahraničí dávame priestor na ich rozvoj a sebarealizáciu.

Precíznosť

Používame materiály renomovaných svetových výrobcov a dôsledne dodržiavame pracovné postupy, čo zaručuje vysokú presnosť a kvalitu našich výrobkov.

Spolupráca

Našimi partnermi pri výrobe sú skúsení zubní lekári. Výsledkom našej spolupráce a individuálneho prístupu sú krásne, funkčné zuby a spokojný úsmev našich klientov.

O NÁS

Sme tím zubnej techniky DENTART, ktorý svojim pacientom poskytuje istotu v kompletných službách v stomatoprotetike. Zubné náhrady zhotovené precízne, funkčne a esteticky, spoľahlivými modernými technológiami.

Súčasťou našej úzkej spolupráce s lekármi sú konzultácie a pomoc pri hľadaní vhodných riešení podľa indikácii a individuálnych požiadaviek pacientov, výber farby, skúšky, či asistencia pri nasádzaní zložitých protetických prác.

Našim pacientom ponúkame komfort a spoľahlivosť pri dlhoročnom používaní našich zubných náhrad. Odmenou pre nás je ich spokojný úsmev 🙂

PRE LEKÁRA

Naša zubná technika sa špecializuje na fixnú protetiku a kombinované práce so zásuvnými spojmi s vysokou estetikou a precíznym vypracovaním. Pre váš komfort máme v ponuke aj ostatné technológie.

fixná protéza

Fixná protetika

Zhotovujeme korunky, polkorunky, mostíky, inlayové mostíky, fazety (veneers), inlay, onlay, overaly z celokeramických, kovokeramických a kompozitných materiálov, s možnosťou použitia skleneného piliera ZX 27.

kombinovaná protéza

Kombinovaná protetika

Snímacie náhrady sú kotvené na fixných náhradách rôznymi typmi zásuvných spojov a teleskopickými korunkami. Napríklad Ceka Rewax, Preci Vertix, Preci Horix, Dolder, Gillmor, guličkové zásuvné spoje.

Kombinovaná protetika

Protetika na implantáty

Vyrábame zubné náhrady kotvené na implantátoch rôzneho stupňa náročnosti. Cementované, šróbované, prípadne so zásuvnými spojmi. Systémy Ankylos, Osstem Implant, Neodent, Implant Direct, Lasak a iné.

Snímateľná protetika

Snímateľná protetika

Pre našich pacientov zhotovujeme totálne náhrady, celkové náhrady, čiastočne snímateľné náhrady, ale aj skelety a flexi protézy.

CAD/CAM

Používame otvorené digitálne CAD/CAM technológie.

Cerec Sirona

CEREC

Sirona

C.O.S. 3M ESPE

C.O.S.

3M ESPE

ITERO Cadent - Straumann

ITERO

Cadent – STRAUMANN

TRIOS 3Shape

TRIOS

3Shape

Na zhotovovanie našich produktov používame kompletný systém Ceramill Motion 2.

CAD/CAM Fréza

Fréza Motion 2

Umožňuje používanie najširšej škály materiálov. Frézuje akryláty, vosky, kompozity, keramiku, zirkónoxid a lítiumdisilikát.

Skener Dental Wings DW7

Má až 5 osí otáčania a 3 vysokorýchlostné kamery, ktoré zaručujú perfektný sken aj pre podbiehavé miesta.

Softvér DWOS

Plne modulárny softvér pre skenovanie, návrh a frézovanie koruniek, implantátov, mostíkov, fazetiek, rekonštrukcií,…

CERAMILL CAD/CAM MATERIÁLY

CERAMILL ZOLID

Ceramill Zolid

Translucentný zirkónoxid na plne anatomické aj redukované rekonštrukcie.

Zolid-FX-dentart

Ceramill Zolid FX

Super translucentný zirkón, pevná alternatíva lithium disilicátu.

CERAMILL ZI

Ceramill zi

Klasický vysoko kvalitný zirkónoxid pre frézovanie podporných konštrukcií.

Hybridná keramika

VITA Enamic

Hybridná keramika s dvojitou štruktúrou pre vynikajúce rozloženie žuvacích síl.

Ceramill temp

Ceramill temp

Farbená živica pre dočasné práce vo viacerých farebných variantoch.

Lava Ultimate1

Lava Ultimate

Kompozitno-keramický materiál na korunky, inleje a onleje.

e.max CAD1

e.max CAD

Populárna líthiumdisilikátová keramika Ivoclar.

Ceramill pmma

Ceramill pmma

Akrylový materiál, ktorý sa vypáli bezo zvyšku. Pre liaciu a presovaciu techniku.

VITABLOCS Mark II

VITABLOCS Mark II

Klasická živecová keramika.

VITA Suprinityretus

VITA Suprinity

Líthiumsilikátová ZLS keramika infiltrovaná zirkónom v predkryštalizovanom stave.

VITABLOCS Triluxe Forte

VITABLOCS Triluxe Forte

Klasické živecové bloky vrstvené.

Ceramill wax

Ceramill wax

Biely/sivý vosk, ktorý sa vypáli bezo zvyšku. Pre liaciu a presovaciu techniku.

NAŠE MATERIÁLY

Zirkoniumdioxid

Materiál zirkoniumdioxid spracuvávame digitátnymi CAD/CAM technológiami. Využívame ho na výrobu zirkónových, podporných konštrukcií pre všetky typy a rozsahy celokeramických zubných náhrad, ako aj redukovaných i plne anatomických náhrad z translucentného a supertranslucentného zirkónu. Je plne biokompatibilný, s výbornými optickými a fyzikálnymi vlastnosťami. Vďaka svojej veľkej pevnosti, až 1200 MPa, sa používa na výrobu rozsiahlych mostíkov, koruniek, inlayí, supraštruktúr, koreňových inlayí, individuálnych abutmentov, zásuvných spojov, atď. Navrstvením keramikou IPS e.max ceram, tak vytvárame pevné a vysoko estetické zubné náhrady. Používajú sa rovnaké typy praparácie a cementovania, ako pri kovokeramike. Práce zhotovujeme vo farbách kľúča Vitapan Classical A-D.

Lithium disilicate

Lithium disilicate je obľúbeným moderným materiálom, ktorý lisujeme technológiou e.max EMPRESS alebo digitálne. CAD CAM frézujeme z blokov. Jepopulárny svojou širokou škálou indikácií, hlavne vo frontálnom, ale i distálnom úseku chrupu, s viacerými možnosťami voľby priehladnosti materiálu. Patrí medzi najestetickejšie protetické materiály, s výbornými optickými vlastnosťami. Ich optimálna opacita, transparencia, luminiscencia a opalescencia umožňuje plynulý priestup svetla a prirodzené začlenenie protetickej náhrady do úst pacienta. Lisovaná keramika Empress dosahuje pevnosť v ohybe až 400 MPa, preto sa dá indikovať aj na krátke, frontálne mostíky. Odporúčaná je schodíková preparácia a cementovanie duálnymi cementami. Práce zhotovujeme vo farbách kľúča Vitapan Classical A-D.

Kovokeramika

IPS InLine Ivoclar je leucitová keramika sčasti založená na prírodných surovinách (živica). Prírodné živice sú zmesi draselného živca (KAlSi3O8, ortoklas) a sodného živca (NaAlSi3O8, albit). Draselný živec poskytuje keramike ideálnu odolnosť proti oteru, vyššiu tepelnú rozťažnosť (leucit) a chemickú odolnosť. Leucitové kryštály vo sklenenej matrici zlepšujú mechanické vlastnosti náhrad. Zastavujú napríklad šírenie prasklín. Práce zhotovujeme vo farbách kľúča Vitapan Classical A-D. Používame aj keramiku VITA VM 13, pri ktorej používame vzorkovník Vitapan 3D Master Možné sú všetky typy preparácie, pri shodíkovej preparácii zhotovujeme keramický uzáver – margin.

NAŠE SLUŽBY

Odvoz a dovoz prác

V Trenčíne je možný odvoz a dovoz prác. Bežne využívame poštové alebo kuriérske služby. Doručujeme nasledujúci pracovný deň.

Výber farby zubov

Na určenie farby zubov používame digitálny prístoj VITA Easy Shade. Alebo tiež  farebný kľúč Vitapan Classical a Vitapan 3D Master.

Skúška

V prípade potreby asistujeme pri skúškach konštrukcií, niektorých kontrolných úkonoch prípadne nasadení zložitých protetických prác.

Konzultácie

Poskytujeme konzultácie, pri ktorých pomáhame nájsť vhodné protetické riešenie podľa individuálnych podmienok a potrieb pacienta.

Opravy

V prípade potreby alebo požiadavky od pacienta, sme ochotní a schopní vykonať opravy rôznych druhov protetických prác.

Záruka

Naše výrobky sú zhotovené z kvalitných, certifikovaných materiálov a pomocou technológií. Na niektoré typy dávame predĺženú záruku.

TERMÍNY VYHOTOVENIA

Protetické práce sa snažíme vyhotoviť v čo najkratšom čase. Pre rýchlejšie zhotovenie je vhodné vopred nám nahlásiť termín a rozsah plánovanej protetiky. Pre viac informácií ohľadne termínov vyhotovenia, prejdite myšou cez jednotlivé typy.

Normálne

Do 4-10 pracovných dní

Bez príplatku

Zrýchlené

2 - 3 pracovné dni

S príplatkom

Super Zrýchlené

Do 1 pracovného dňa

S príplatkom

Len CAD/CAM frézované

Víkend

Práca zhotovená cez víkend

S príplatkom

Zašlite nám vašu objednávku online! Je to úplne jednoduché. Stačí ak kliknite na tlačidlo nižšie, vyplníte príslušný formulár a objednávku nám odošlete.

PRE PACIENTA

Pre našich pacientov poskytujeme nasledovné služby:

mostíky korunky fazety

Mostíky, korunky, fazety

Korunky, mostíky a fazety sú protetické výrobky, ktorými stomatológ rieši funkčné a estetické vady jednotlivých zubov, prípadne ich stratu. Na  ich výrobu používame najkvalitnejšie materiály. Čo Vás čaká?

Aký materiál si vybrať na korunku? Kovokeramika alebo celokeramika?

Bielenie zubov

Bielenie zubov

Asi každý z nás túži po krásnych bielych zuboch. Problematika bielenia zubov je relatívne náročný proces a mala by byť prevedená odborníkom. Ak si myslíte, že vaše zuby potrebujú vybieliť tak nás prosím kontaktujete.

Chcete krásne zuby

Chcete krásne zuby?

Ak ste sa rozhodli riešiť svoj chrup po stránke estetickej alebo funkčnej,  poskytujeme komplexné služby – od prvej konzultácie až po výrobu a nasadenie zubnej náhrady. V prípade záujmu nás kontaktujte.

Odporučíme vám zubného lekára

Odporučíme vám lekára

Potrebujete odporučiť lekára? Na základe vašich požiadaviek a typu potrebného ošetrenia vám odporučíme odborných lekárov z rôznych miest, s ktorými spolupracujeme. Vyplňte prosím tento formulár.

SPOLUPRÁCA

Kontaktujte nás

Kontaktovať nás môžete viacerými spôsobmi, a to telefonicky alebo e-mailom. Prípadne si môžeme s nami dohodnúť aj osobné stretnutie.

Protetické práce

Ponúkame možnosť zaslania objednávky online. Pre presné zadanie protetickej práce, upresnenie detailov a materiálu, prosím vyplňte tento formulár.

Cenník produktov

Cenník produktov a služieb posielame na požiadanie po obdržaní vašich kontaktných údajov. Prosím použite tento kontaktný formulár.

Vernostný program

Na úvod našej spolupráce vám ponúkame atraktívne uvádzacie ceny. Našim stálym partnerom poskytujeme vernostný program a mnohé zvýhodnenia.

HĽADÁME KOLEGU

Ľudia sú s našou prácou spokojní a dopyt po našich výrobkoch rastie, preto náš tím rozširujeme o nových spolupracovníkov.

Baví ťa práca zubného technika, si šikovný, pozitívny, máš zmysel pre estetiku a detail?

Pridaj sa k nám a my sa ti budeme snažiť vytvoriť také podmienky, aby ti popri dobrom zárobku mohla byť práca koníčkom a zábavou, aby si mohol plne rozvíjať svoje schopnosti a zručnosti.

Ponúkame:

  • Výhodné platové podmienky v závislosti od zručností a skúseností
  • Možnosť úkolovej mzdy bez ohraničenia
  • Možnosť flexibilnej pracovnej doby
  • Možnosť čiastočnej práce home office
  • Školenia a kariérny rast
  • Zamestnanecké prémie a bonusy
  • Zábavné akcie teambuildingu
  • Príjemné a priateľské pracovné prostredie
sidlo-firmy-dentart

Volajte na tel. č.: +421 915 401 836

Tešíme sa na spoluprácu.

KONTAKT

Prevádzka:

DENT-ART, s. r. o.

Dolný Šianec 7159/18 C

911 01  Trenčín

Slovakia

Sídlo firmy:

DENT-ART, s. r. o.

Beckovská 1188/27

911 01  Trenčín

Slovakia

Fakturačné údaje:

IČO: 363 380 95

DIČ: 2021882621

Banka: VÚB a. s.

IBAN: SK1602000000002508930558

Kontakt:

dentart@dentart.sk

+421 (0) 944 300 841

Martin Jaroš (majiteľ)

+421 (0) 915 401 836

Pracovná doba: Pondelok až piatok od 8:00 do 17:00

Kontaktný formulár

Vyplňte prosím nasledujúce údaje, aby sme Vám mohli odporučiť čo možno najlepšieho lekára pre Vás!

priložte fotografiu zubov alebo röntgen...
×

Vyplňte prosím nasledujúce údaje:

Adresa pre zaslanie:

Detaily objednávky:

priložte STL súbor
×

Vyplňte prosím nasledujúce údaje:

Adresa pre zaslanie

×

Korunky

Korunky predstavujú umelú náhradu korunkovej časti zubu, ktorá je nasadená na obrúsený pahýľ zubu. Zaisťuje komplexnejšiu opravu a ochranu zubu. Okrem estetického hľadiska sú často riešením prasknutých či odlomených koruniek zubov, používajú sa k rekonštrukcii zubu pri veľkých stratách tvrdých zubných tkanív v okamihu, keď sa už nedá následkom úrazu, rozsiahleho zubného kazu či ošetreného koreňového kanáliku zhotoviť klasickú výplň.

Často korunky slúžia tiež ako pilierová konštrukcia fixných mostíkov. Aj keď korunka potrebuje minimum zachovanej hmoty zuba, niekedy je strata tvrdých zubných tkanív taká veľká, že je potrebné zub pred nasadením korunky ošetriť tzv. koreňovou nadstavbou. Tá môže byť zhotovená v zubnej technike po predchádzajúcom odtlačku upraveného zostatku zubu, alebo sa do koreňa cementujú hotové vyrobené čapy, ktoré sa do definitívneho tvaru doplnia kompozitom alebo amalgámom.

Najpoužívanejšími korunkovými náhradami sú kovokeramické korunky, ktorých vnútorná, nosná časť je zhotovená z kovu, aby bola zaistená dobrá mechanická odolnosť, vonkajší plášť je potom „napálený“ v špeciálnej peci z keramickej hmoty, ktorá výborne reprodukuje prirodzený vzhľad zubov. V prednom úseku chrupu býva u keramických koruniek problém s kovovým lemom pri okraji ďasna, ktorý môže presvitať a tým esteticky rušiť. Z toho dôvodu boli vyvinuté špeciálne postupy a materiály, pri ktorých sa nepoužívajú kovy pri zhotovovaní vnútornej konštrukcie. Tieto korunky sa nazývajú celokeramické. Kovokeramické a celokeramické korunky sú najtrvanlivejšími a svojimi vlastnosťami sa najviac približujú k vlastným zubom.

Postup zhotovenia korunky

brúsenie

Obr. 1

otlačok

Obr. 2

provizorne nasadenie korunky

Obr. 3

nasadenie korunky

Obr. 4

Zhotovenie korunky obvykle prebieha v jednej až troch návštevách. Pri prvej návšteve lekár v lokálnej anestéze obrúsi zub do požadovaného stavu (Obr. 1).

Potom urobí odtlačok alebo digitálny sken v ústach pacienta (Obr. 2). Zhotovenie korunky je možné v moderných ambulanciách a zubných technikách v jednom dni, pomocou moderných digitálnych technológii a fréz.

Častejšie je zhotovenie v dvoch až troch návštevách, kedy sa ponechá zubnému technikovi dostatok času na precízne , často krát až umelecké zhotovenie korunky. Na preklenutie tohto obdobia lekár, prípadne zubný technik zhotoví provizórnu živicovú korunku (Obr. 3).

V súčinnosti z lekárom zubný technik zvolí farebné prevedenie korunky individuálne pre každého pacienta. Druhá návšteva nie je vždy nutná, avšak v niektorých prípadoch  je potrebné vyskúšať konštrukciu pred nanesením keramickej hmoty.

Pri poslednej návšteve lekár korunku vyskúša a prípadne upraví tak, aby vyhovovala vo všetkých ohľadoch. Nakoniec ju pevne nalepí na zub (Obr.4).

Veľmi dôležitým faktorom je tesnosť naliehania plášťa korunky na obrúsený zub. Čím presnejšie je korunka zhotovená, tým je dlhšia jej trvanlivosť.

×
Aký materiál si vybrať na korunku? Kovokeramika alebo celokeramika?

×